Najczęściej zadawane pytania

David Allen uważa, że w dzisiejszych czasach wymagane jest nie tyle to nieuchwytne zarządzanie czasem, co prawdziwe zarządzanie sobą – to, co robimy w każdej sytuacji, kontekście. Czas jest tylko jedną zmienną.
Na zarządzanie sobą składa się efektywne radzenie sobie z tymi wszystkimi sprawami, które musimy lub/i chcemy załatwić, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

GTD polega na uchwyceniu wszystkich spraw, które do nas spływają i które sami kreujemy, zdecydowaniu co (o ile cokolwiek) chcemy z nimi zrobić, uporządkowanie i umieszczenie wyników tej analizy w godnym zaufania systemie, który możemy regularnie przeglądać. Wszystko po to, żebyśmy mogli podejmować intuicyjne, strategiczne i taktyczne decyzje odnośnie tego czym w danym momencie najlepiej będzie się zająć.

W ten sposób, GTD zapewnia kompleksowe podejście do zwiększenia wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu stresu.

Tak. Francis Heylighen oraz Clément Vidal w swojej pracy zatytułowanej: Getting Things Done: The Science behind Stress-Free Productivity  szczegółowo opisują naukę kryjącą się za GTD i dlaczego jest to tak skuteczne. (Materiał w języku angielskim)

W Polsce, wyłącznym, autoryzowanym i licencjonowanym dystrybutorem odpowiedzialnym za wprowadzenie na rynek oraz sprzedaż szkoleń David Allen Company, w tym Getting Things Done®, jest firma ProOutcome sp. z o.o.

Lektura książki to konkretna dawka wiedzy na temat GTD. Wiele osób, które uczestniczą w szkoleniach już tę książkę przeczytało (choć nie jest to wymagane). Warsztat GTD oprócz wiedzy zawiera także mnóstwo praktycznych porad. Został tak zaprojektowany, żeby pomóc uczestnikom rozpocząć wdrażanie GTD i uzyskać natychmiastowe wsparcie ze strony doświadczonego trenera i pozostałych uczestników.
Warsztat GTD stanowi naukę przez działanie.

Zobacz listę naszych warsztatów Getting Things Done.